batiliman logo
EN

Hakkımızda

about us

Bir Limanın Kalitesini Hız, Zamanlama ve Güvenilirlik Belirler

Batı Anadolu Grubu‘na 2006 yılında dahil olan Batıliman Liman İşletmeleri, İzmir ‘in Aliağa ilçesi Nemrut Körfezi‘nde hizmet vermekte olup, İzmir şehir merkezine 59 km mesafede bulunmaktadır.

Batıliman‘da 2011 yılına kadar ağırlıklı olarak grup firmalarından Batıçim‘e ait çimento ve klinker yüklerinin elleçlemesi yapılmış, ancak bölgedeki iş hacminden daha fazla pay alabilmek adına yapılan ekipman ve geri saha yatırımlarıyla birlikte sürekli büyüyen, gelişen ve tercih edilen bir liman haline gelmiştir.

Yıllık 6 Milyon Ton elleçleme kapasitesine sahip Batıliman Liman İşletmeleri; uzman kadrosu ile haftanın 7 günü 24 saat modern liman ekipmanlarıyla dökme yük, genel kargo, proje kargo, tehlikeli yük ve tehlikesiz sıvı yüklerin elleçlenmesi ile farklı seçeneklerde sunulan depolama ve lojistik imkanlarıyla bölgeye değer katmaktadır. Batıliman‘da aynı zamanda barınma, atık alım, su ikmali gibi yardımcı hizmetler de verilmektedir.


Batıliman konumu itibariyle hem gelen gemilerin yanaşmalarına ve kalkışlarına son derece elverişli, hem de karayollarına ve demiryollarına yakın mesafede faaliyet gösteren bir limandır. Aliağa ve İzmir bölgesi başta olmak üzere Manisa, Balıkesir, Aydın, Denizli, Afyon, Konya ve daha birçok bölgeye uzanan geniş bir hinterlanda sahiptir.

hinterland

Batıliman

Batıliman'ı Keşfedin

Batıliman bölgedeki iş hacminden daha fazla pay alabilmek adına yapılan vinç ve geri saha yatırımlarıyla birlikte sürekli büyüyen, gelişen ve tercih edilen bir liman haline gelmiştir.
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us
About Us